Пожарникарите во Кавадарци утринава имале тешка борба со пламените јазици – Слободен печат
Хроника

Пожарникарите во Кавадарци утринава имале тешка борба со пламените јазици

Борбата со пламените јазици не била едноставна, бидејќи во тој дел на градот куќите се стари и лепенки една со друга.

Пожар утринава пламнал во куќа во строгиот центар на Кавадарци. Благодарение на интервенцијата на кавадаречките пожарникари и помошта од граѓаните, пожарот за брзо време е локализиран.

Од Територијалната противпожарна единица од Кавадарци, информираат дека интервенирале околу час и половина со четири возила и десет пожарникари. Борбата со пламените јазици не била едноставна, бидејќи во тој дел на градот куќите се стари и лепенки една со друга. Дополнителен проблем бил тешко пристапниот терен во тесната уличка „Тошо Велков – Пепето”.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close