Повреден возач на „БМВ“

На улицата „Филип Втори“ вчера околу 12 часот во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу возило „БМВ“ управувано од Н.Ч.(37) од скопското село Рашче и возило „фиат добло“ управувано од С.А. (50) од Скопје. Во незгодата повреден бил Н.Ч. кој бил пренесен во градската општа болница „Св.Наум Охридски“.

Прочитајте и...  Малолетници пронашле мртов маж кај Езеро Треска

Прочитај повеќе

Осумнаесетгодишно момче почина од струен удар

Слободен печат

Повреден малолетен велосипедист откако автомобил удрил во него, па во друго возило кое било паркирано

Слободен печат

Украдени акумулатори за напојување на скопскиот аеродром

Слободен печат

Маж попладнево почина од струен удар

Слободен печат

Пронајден череп во Долно Дупени, приведен скопјанец осомничен за убиство

Слободен печат

Скопјанка во два наврати учествувала во активности на Исламска држава

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Малолетници пронашле мртов маж кај Езеро Треска

Слободен печат

Во хотелска соба во Охрид извршена обљуба врз скопјанка

Слободен печат

СВР Тетово поднесе кривична пријава против градоначалникот на општина Боговиње

Слободен печат

Пронајдено телото на 16 годишното момче кое се удави во Преспанското езеро

Слободен печат

Младите возачи брзо забораваат на главните сообраќајни правила

Деветнаесетгодишно момче прегази жена во Охрид, починала во скопскиот Клинички центар

Слободен печат