Повреден малолетник во кочанско Мојанци

На улицата „Маршал Тито“ во кочанското село Мојанци, Д.А. (34) од селото управувајќи „мерцедес“ со кочански таблички удрил во малолетник. Од силината на ударот детето здобило тешки повреди, по што било пренесено во болницата во Кочани.

Прочитајте и...  Три лица загинаа при експлозија на плинска боца во Романовце

Прочитај повеќе

Полицијата пронајде марихуана кај четири лица

Слободен печат

Пожар на клиниката за Инфектологија

Слободен печат

Драма во Кисела Вода: Скопјанец со нож ја нападнал мајка му, па ја запалил

Слободен печат

Пронајдени 47 мигранти во „Фиат Дукато“, возачот побегнал

Слободен печат

Приведени двајца дилери на дрога во Неготино

Слободен печат

Девојче од Косово пријавено за исчезнато во Скопје

Слободен печат

Остави Коментар

18 − петнаесет =

Прочитај повеќе

Поднесено обвинение за точење алкохолни пијалоци на дете

МИА Агенција

Тетово: Од нелегални продавачи одземени 489 килограми тутун и 415 кутии цигари

МИА Агенција

Криумчари на мигранти се осудени и протерани од државата откако ја признаа вината

Слободен печат

Турска државјанка во притвор за обид за убиство во Гостивар

Слободен печат

Турски државјанин пронајден прободен со нож на излез од Гостивар, приведена девојка за обид за убиство

Слободен печат

ВО ТЕК ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА ВО САРАЈ: Полицијата заплени 1,3 тони кокаин

Слободен печат