ПОТРЕСНА ИСПОВЕД: „Ова бебе сум јас, а тоа околу мене се иглите на мајка ми“ (ФОТО)

Една тинејџерка на Редит објавила фотографија, со која најточно го доловува животот и детството со мајка зависник.

„Ова сум јас на 18 месеци и да, тоа околу мене се игли и да, така ни изгледаше целата куќа“, напишала таа.

Преку „Imgur“ објавила уште неколку фотографии, на кои се гледаат и нејзините браќа и сестри, како и многу ѓубре, валкан кревет, секакви лекови…

Фотографиите ги снимил нејзиниот тогаш 16-годишен брат кој станал свесен за тоа што им се случува. Сликите ги покажал на наставничката, која пак веднаш се јавила во службите за заштита на децата.

дом растурен
Imgur

Сите деца биле предадени во згрижувачки семејства, а подоцна и посвоени.

Нивната пајка пушела цигари, пиела алкохол и користела наркотици во текот на сите бремености. Во нивниот дом секогаш имало отпад, куп играчки, нечисти кревети, скршени стакла, игли и шприцеви, фолии…

Прочитајте и...  Наши миленици: Мишо
дете дрога
Imgur

За жал и двајцата биолошки родители на девојката веќе се починати. Таткото не бил зависник. Девојката страда од посттрауматско стресно нарушување, но и дека се труди минатото што помалку да влијае врз тоа што е таа сега.

Едниот од нејзините браќа денеска е среќно оженет и има деца, а постарата сестра работи како психолог во центар за аутизам.

More pictures

Прочитај повеќе

Тереза Кесовија се враќа на сцената: Ова едноставно не сакав да го пропуштам (АУДИО)

Слободен печат

Научниците донесуваат лоши вести: Ако сте имале повеќе од 10 сексуални партнери, можно е да заболите од рак

Слободен печат

Некои луѓе шират радост кај и да одат, додека другите шират само кога си одат: Животните мудрости на Оскар Вајлд!

Слободен печат

Тајната на Рудолф Нуреев: Невиност загубил со 25 години постара жена, а ја сакал балерината од Куба

Слободен печат

Тито, Хитлер, Фројд и Сталин: Во иста година живееле во ист град! (ФОТО)

Слободен печат

Кутија цигари дневно го старее мозокот за 11 дена

Слободен печат

Остави Коментар

1 × три =

Прочитај повеќе

Три хороскопски знаци кои ќе имаат пролет од соништата: Неверојатна енергија, силни емоции, деловни пресврти

Слободен печат

Наши миленици: Мишо

Слободен печат

Присила Присли: Преку ден ученичка, навечер фатална жена (ФОТО)

Слободен печат

Филмот што ги смени Оскарите: „Паразит“ е последната голема револуција на филмската уметност

слободен печат

Сте се запрашале зошто скоро секогаш похуваното месо го подготвувате лошо? Ова се петте грешки што најчесто ги правите!

слободен печат

Интервју со Зеле Липовача („Дивље јагоде“): Не ми треба некоја посебна состојба за да бидам креативен

Иван Беќковиќ