Tag : исповед

Забава Магазин Магазин слајдер

Папараците правеа пари на несреќниот живот на Ејми Вајнхаус, ова е искрена исповед на еден фотограф кој три дена ја бркал Ејми

Слободен печат
Познатата англиска пејачка, со тажна судбина, била родена на 14 септември 1983 година, во Лондон, а почина на 23 јули 2011 година. Наместо нејзината животна...
Забава Магазин

Искуство на белграѓанката Јасмина која нашла паричник полн со пари: „Следниот пат ќе го шутнам!“

Слободен Печат
– Си реков нема шанса, ја започнува својата исповед белграѓанката Јасмина (32) која минатата недела во самиот центар на градот, на патот од Булевар до...
Магазин Магазин слајдер Сцена

По потресната исповед дека била киднапирана и силувана, Дафи се врати со нова песна (ВИДЕО)

Слободен печат
Дафи го објави својот прв сингл по пет години, откако во јавноста откри дека била жртва на киднапирање и силување, нешто што со години го...
Вести Ви Препорачуваме Жена Здравје Свет

Исповед на докторката од Вухан која го откри коронавирусот: Се започна откако во болницата дојде едно семејство (ВИДЕО)

Валентина Т
Жанг Џијан е директорка и докторка на одделението за респираторни болести и итна помош во болница во Вухан и се води за првото медицинско лице...
Вести Ви Препорачуваме Свет

„Болните од Ковид-19 умираат сами како кучиња, немам повеќе солзи“: Тажна исповед на медицинска сестра од Бергамо

Слободен печат
„Секој ден гледам како разнесуваат трупови. Пациентите со коронавирус умираат сами како кучиња. Немам повеќе солзи“. Дојче Веле ја објави приказната на Бугарката Руми Маринова,...
Ви Препорачуваме Живот Магазин

Заболените од коронавирус проговорија за специфичните симптоми: необичен замор, „вдишување на сув песок“, губење на чувтсво за вкус и мирис, силна кашлица, задушување…

Слободен печат
Со домашна изолација повеќето се обидуваат да го избегнат коронавирусот, но како да знаме дека сме заболени? Колку и да придонесуваат за ширење на паника,...
Останатo Спорт

Тајсон повторно шокира: Имав оргии со нивните мајки и сестри

Слободен печат
Тајсон зборуваше во емисијата „American confessed“ на неговиот јутјуб канал и откри неколку неверојатни детали од својот живот. Тој ги признава своите грешки од минатото....
Забава Магазин

Италијанска докторка проговорила за личните драми на медицинскиот персонал: Повеќе од две недели не сум го гушнала синот, плачеме кришум…

Слободен печат
Италијанскиот весник „Ла Република“ објави интервју со 37-годишната Федерика Пецети, вработена во болницата во Кремона, северна Италија (Ломбардија). Фактот дека „јаде сама, спие сама и...
Забава Магазин

Емотивна исповед на Миле Кузмановски: Ќе беше жално да го оставам микрофонот (ВИДЕО)

Слободен печат
Емотивна исповед на еден од нашите најпознати фолк-пејачи Миле Кузмановски во естрадниот магазин „Бекстејџ“. Пејачот си ја отвори душата и зборуваше за својата прва сопруга...
Забава Магазин

Шокантна исповед: Дома постојано ѝ доаѓале непознати мажи што ѝ ги праќал сопругот

Слободен печат
Шерон Томпсон својот партнер Дарен Рова го запознала со посредство на нејзиниот брат. Нивната средба се случила во август минатата година и иако таа веќе...