Поранешната љубовница на Мирослав Илиќ: Ми го загорчуваше животот, ќе објавам книга со сите пикантерии

Фото: Фејсбук/Мирослав Илиќ/Мирјана Антоновиќ

Мирјана Антоновиќ, поранешната љубовница на српскиот пејач Мирослав Илиќ, планира да објави книга во која ќе ги открие сите пикантерии од судот. Имено, тие водат тешка судска битка, во која таа сака да докаже дека тој е татко на нејзиното дете Девин Антоновиќ.

Како потсетување, Мирјана Антоновиќ и Мирослав Илиќ биле во љубовна врска пред околу 30 години.

„Мирослав прво ме тужеше за демнење, а потоа за издавање информации од судот. И двете тужби завршија во моја корист. Државата ми ги плати сите трошоци“, рекла Антоновиќ, а пренесе „Информер“.

Мирјана и Девин / Фото: Фејсбук/Мирјана Антоновиќ

„Имав желба да напишам книга за здравјето и одржувањето на младоста, но сепак ќе напишам една информативна книга за случувањата од судницата, затоа што тоа што ми се случува не може да се измисли. Кога ќе заврши судењето, ќе ја објавам книгата. Таму ќе ги откријам сите работи што ми се случија во текот на судскиот процес, што ни направи Мирослав на мене и на Девин и како ни го загорчи животот. Ако не беше трагично, ќе беше комично“, изјави Антоновиќ за „Информер“.

Судскиот процес меѓу Мирослав Илиќ и Мирјана Антоновиќ е обновен бидејќи пресудата дека пејачот е татко на нејзиниот син била укината во јануари годинава, пишуваат српските медиуми.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот