22 C
Скопје

Полицискиот час го прекршиле 19 лица

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата за спречување на ширењето на Ковид 19. 

Од синоќа во 22 до 5 часот утринава 22 лица не ја почитувале забраната за движење, соопштија од МВР, а во текот на изминатото деноноќие пак, на територијата на Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 571 прекршок.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата за спречување на ширењето на Ковид 19.

Поврзани вести

Судењето за „Меѓународен сојуз” продолжува на 19 мај

МИА Агенција

Четворица скопјани обвинети за непочитување на полицискиот час​

Се изведуваат докази на судењето за „Меѓународен сојуз”

МИА Агенција

Повеќе приведувања поради дрога во Тетовско, меѓу нив и бугарски државјанин

Слободен печат

22 прекршување на забраната за движење, 508 санкции за неносење маска

Слободен печат

Струмичкото обвинителство поведе постапка против осомничен за обид за убиство​

Слободен печат

Остави Коментар