Покетино ќе му биде ривал на Ристовски во Португалија!?

Маурисио Покетино со Тотенхем успеа да стигне до финалето во Лига купот и Лигата на шампионите.

Аргентинскиот тренер кој минатата година доби отказ во Тотенхем, според португалскиот медиум „Рекорд“ е најсериозен кандидат за клупата на Бенфика од Лисабон, градскиот ривал на Спортинг Лисабон на македонскиот репрезентативец Стефан Ристовски.

Маурисио Покетино со Тотенхем успеа да стигне до финалето во Лига купот и Лигата на шампионите.

Во тренерската кариера ги водеше уште екипите на Еспањол и Саутемптон, овој период повторно се шпекулира околу иднината на Аргентинецот.

Го поврзуваа претходно со Баерн, Манчестер јунајтед, а се шпекулираше и Њукасл кој наскоро се очекува да добие нов сопственик.

Прочитајте и...  Потврдена доживотната суспензија на Карим поради сексуална злоупотреба на фудбалерки!

Но, според последните информации, како што пишуваат Португалците, можно е да ја води Бенфика која е подготвена да му понуди договор.

Прочитај повеќе

Роналдо во обид да го надмине рекордот на Шевченко

Слободен печат

Барса го промовираше дресот за сезоната 2020/21! (ФОТО)

Слободен печат

Потврдена доживотната суспензија на Карим поради сексуална злоупотреба на фудбалерки!

Слободен печат

На денешен ден Ѓоковиќ по петти пат го освои „Вимблдон“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Сити ја слави одлуката на ЦАС со 170 милиони евра за летни трансфери!

Слободен печат

Сите во ФК Шкендија негативни на Ковид-19

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Иџе: За жал, нема да учествувам на трката во Италија!

Слободен печат

Клоп и Мурињо удрија по Сити: Срамота, ова е лош ден за фудбалот

Слободен печат

НБА играчите збеснаа во карантин: Се натпреваруваат кој побрзо ќе испие пиво

Слободен печат

Каква легенда: Клоп му одговори на „ѕверот“ од Викомб

Слободен печат

Кои екипи се најголеми корона губитници?

Слободен печат

Ибрахимовиќ се потсетува на времето во Јувентус: Доколку тоа и го направија на првата ѕвезда, мене ќе ме убијат

Слободен печат