Tag : бенфика

Спорт Фудбал

Бенфика пред „катанец“, дури 17. позитивни на корона

Слободен печат
Португалскиот тим Бенфика соопшти дека меѓу членовите на екипата и фудбалерите се потврдени дури 17 нови случаи на коронавирус со што се соочува со откажување...
Спорт Фудбал

Иако има интерес од други клубови, Елмас сака да ја заврши сезоната во Наполи!

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец има договор со италијанскиот клуб до 30 јуни 2025 година и ја игра втората сезона во дресот на „наполитанците“. Елиф Елмас и натаму...
Спорт Фудбал

Португалски гигант со интерес за Елмас

Слободен печат
Како што информираат португалските медиуми, Бенфика ќе се обиде уште во зимскиот период да го ангажира македонскиот репрезентативец Елиф Елмас (21). Нашиот фудбалски „Дијамант“ ги...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Наполи и Елмас на бод до нокаут фаза во Лига Европа!

Слободен печат
Вечерва се комплетираше петтото претпоследно коло во Лига Европа, веќе дознавме голем број на екипи кои ќе бидат дел од 1/16 финалето, а официјално сите...
Спорт Фудбал

Лига на Европа: Наполи без Елмас поуспешен од Сосиедад

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас од клупата за резервни играчи ја проследи победата од 0:1 на неговиот тим Наполи на гостувањето кај Реал Сосиедад во второто...
Спорт Фудбал

Пеп Гвардиола конечно си најде дефанзивец, Диаш за 55 милиони евра се сели во Сити

Слободен печат
Португалскиот репрезентативец со гол против Мореиренсе се прости од клубот од Лисабон и се очекува во текот на денов да ги помине лекарските прегледи и...
Спорт Фудбал

ПАОК ја остави Бенфика без Лига на шампиони (ВИДЕО)

Слободен печат
Грчкиот тим приреди изненадување со победата над фаворизираниот португалски тим, а пласман во плеј-офот обезбедија уште и екипите на Динамо Киев и Гент. Сите голови...
Спорт Фудбал

Јан Вертонген ја освежи одбраната на Бенфика (ВИДЕО)

Слободен печат
И официјално вечерва Јан Вертонген е промовиран како нов играч на еден од најдобрите клубови во Португалија. 33-годишниот белгиски дефанзивец од следната сезона ќе ги...
Спорт Фудбал

Кавани го направи изборот, ќе потпише тригодишен договор со португалскиот гигант

Слободен печат
Долго време се шпекулираше дека довчерашниот напаѓач на ПСЖ ќе ја избере Бенфика, прво се зборуваше дека Кавани бара преголема плата, а потоа се појавија...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Жената на легендарниот фудбалер на Бенфика ја глумеше Памела Андерсон: Бренда ги израдува обожавателите! (ФОТО)

Васко Спасоски
Бренда Матар, атрактивната сопруга на некогашниот дефанзивец на Бенфика, Луис, го привлече вниманието на португалските медиуми поради последните фотографии кои ги објави на Инстаграм. Имено,...