• бенфика

Митревски и Тодоровски ќе го судат мечот за третото место во Европската лига

На 28 и 29 мај ќе се одржи Фајнал-фор турнирот во ЕХФ Европската лига во „Алтис“ Арената во Лисабон, Португалија. Четири екипи ќе се борат за титулата во ова клупско натпреварување, тие се Висла Плоцк (Полска), Нексе (Хрватска), Бенфика (Португалија) и Магдебург (Германија). На 28 мај во полуфиналните дуели, бранителот на титулата Магдебург од 16.00 …

Митревски и Тодоровски ќе го судат мечот за третото место во Европската лига Read More »