Tag : маурисио покетино

Спорт Фудбал

Покетино ќе му биде ривал на Ристовски во Португалија!?

Слободен печат
Аргентинскиот тренер кој минатата година доби отказ во Тотенхем, според португалскиот медиум „Рекорд“ е најсериозен кандидат за клупата на Бенфика од Лисабон, градскиот ривал на...
Спорт Фудбал

Покетино ќе се врати во Премиер лигата!?

Слободен печат
Покетино има намера да направи пауза и дека нема да брза за нова тренерска работа. После завршувањето на соработката со Тотенхем, аргентинскиот фудбалски стручњак се...
Спорт Фудбал

„Специјалниот“ е фаворит за клупата на Тотенхем!?

Слободен печат
Португалецот е прв избор да го преземе Тотенхем, после заминувањето на досегашниот менаџер на клубот, Маурисио Покетино. Како што пренесува „талкСПОРТ“, поранешниот менаџер на Челзи...
Спорт Фудбал

Официјално: Покетино го напушти Тотенхем!

Слободен печат
Маурисио Покетино не е повеќе менаџер на Тотенхем, објави денеска лондонскиот клуб. Како што соопштуваат од премиерлигашот, донесена е тешка одлука после пет години да...