9 C
Скопје

Подгответе се концерт од дома: Вечерва настапуваат Тијана Дапчевиќ и Тамара Тодевска

Популарните пејачи Тијана Дапчевиќ и Тамара Тодевска вечерва во 21 часот ќе одржат концерт во живо на стриминг платформата – „YOUBOX“.

Ова ќе биде нивниот прв онлајн концерт и публиката ќе има можност по подолго време да ги види славните сестри заедно на сцената. Она што гледачите можат да очекуваат е одлична атмосфера и маестрално изведба на домашни и странски хитови.


„За жал, сè уште не можеме да се дружиме во живо, но затоа тимот на „YOUBOX“ се обиде да направи светски онлајн концерт. Се гледаме во вторник, на 23 февруари во 21 часот, затоа што јас и Тамара правиме забава!“, им порача пејачката Тијана Дапчевиќ на сите нејзини следбеници на социјалните мрежи.

Прочитајте и...  ВИДЕО | Паун пунџата го излуде светот, а тешко се прави: Тиктокерка откри трик за кој ќе ви бидат потребни само 15 секунди!

Најголемите музички ѕвезди од регионот, неочекувани локации и директна комуникација со публиката придонесоа „YOUBOX“ да стане најкористената музичка апликација во регионот со над 400.000 регистрирани корисници.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tamara Todevska (@tamaratodevska)


Првата домашна платформа за стриминг е достапна за преземање целосно бесплатно за сите корисници.

Поврзани вести

13 намирници кои тироидната жлезда ги сака, и две што треба да ги избегнувате

Слободен Печат

Дневен хороскоп за 13 април: Животот е тркало, а вие денес ќе се уверите во тоа

Слободен Печат

Затвор

Слободен печат

На денешен ден – 13 април

Слободен Печат

Животна мантра за секој хороскопски знак: Следете го срцето, но „понесете“ го и вашиот мозок со вас!

Слободен печат

Храна која треба да ја избегнувате доколку сте алергични на полен

Слободен печат

Остави Коментар