Почина американскиот глумец Вилијам – Вили Гарсон

Фото: Принтскрин / Instagram

Американскиот глумец Вилијам – Вили Гарсон, познат по улогите во телевизиските серии „Сексот и градот“ (1998-2004) и „Пријатели“ (1994-2004), почина на 57-годишна возраст. Ова го објави неговиот син Нејтан Гарсон на својот инстаграм – профил.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Filmski šaptač (@filmski_saptac)

„Почивај во мир, тато. Мило ми е што сподели толку патешествија со мене и успеа да постигнеш толку многу“, напиша тој.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Por Ferni Moreno (@fernihood)


Глумецот боледуваше од рак на панкреасот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chris Young🌹 (@mrbrowneyes87)


Tој инаку, имаше улоги и во „Класични злосторства“ и „Да се ​​биде Џон Малкович“ и во околу 170 разни други филмски и ТВ-проекти.

Видео на денот