18 C
Скопје

По анонимната дојава за поставена бомба: Евакуирани туристи од мавзолејот Таџ Махал во Индија

Индиските сили за безбедност утрово евакуираа туристи од Таџ Махал, најпознатиот споменик во земјата, по анонимната телефонска дојава за поставена бомба во мавзолејот.

Специјални полициски сили веднаш почнаа со пребарување на Таџ Махал, но експлозив досега не е пронајден, пренесува „Тајмс оф Индија“.

Полицијата смета дека дојава е, најверојатно, лажна, меѓутоа се преземени сите мерки на претпазливост. Претставник на полицијата изјави дека е идентификувана локацијата на дојавата.

Поврзани вести

Денеска се регистрирани 135 нови случаи на Ковид-19

Слободен печат

ВИДЕО| Менкиноски: Фамозната белешка на АНБ не е доказ во постапката против Јордан Камчев

ВИДЕО| Најмалку 40 мртви меѓу кои и деца во напад на училиште во Авганистан

Горан Наумовски

Папата Франциск повика на прекин на насилството во Ерусалим

МИА Агенција

ЕК нема да нарачува вакцини од АстраЗенека по јуни

МИА Агенција

Во Германија од денеска ослободување од мерките за вакцинираните

МИА Агенција

Остави Коментар