23.8 C
Скопје

Tag : таџ махал

Вести Свет Слајдер

По анонимната дојава за поставена бомба: Евакуирани туристи од мавзолејот Таџ Махал во Индија

Слободен печат
Индиските сили за безбедност утрово евакуираа туристи од Таџ Махал, најпознатиот споменик во земјата, по анонимната телефонска дојава за поставена бомба во мавзолејот. Специјални полициски...
Вести Свет

Поради голем број новозаразени со Ковид-19, одложено отворањето на Таџ Махал

Слободен печат
Отворањето на Таџ Махал за туристи вчера беше одложено поради зголемувањето на бројот на заразени со коронавирусот во областа околу познатиот споменик. Во Индија, коронавирусот...