Пливачите на Летната Универзијада во Наполи

На 30 Летна Универзијада која ќе се одржи во Наполи, Македонија во натпреварите во пливање ќе ја претставуваат:

-Андреј Соколовски
-Филип Јаневски
-Љупчо Ангеловски
-Александар Стошиќ

Водич на екипата е Мартин Стефановски.

Натпреварите во пливање ќе траат од 4 до 7 јули 2019 и во нив учество ќе земат околу 1000 пливачи од 40 земји.

Прочитајте и...  Шпанската полиција која уапси екс фудбалер на Реал Мадрид открива во која лига има највеќе местенки

Прочитај повеќе

Барди и Леванте ги симнаа „кралевите“ од тронот (ВИДЕО)

Слободен печат

Јокиќ чита книги за коњи, а ние победуваме

Слободен печат

Милан испушти победа, Роналдо 11. натпревар по ред ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

Алушовски: Верувам дека Вардар идната година ќе игра во Лигата на шампионите

Слободен печат

Вернер нема дилема: Клоп е најдобар тренер во светот

Слободен печат

Петарда на Лајпциг во Гелзенкирхен, Халанд не запира да ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

шест + петнаесет =

Прочитај повеќе

„Граѓаните“ на крилјата Жезус до триумф над Лестер (ВИДЕО)

Слободен печат

Федерер откри што ќе прави во пензија

Слободен печат

Поранешните вардарци на цена, Србија за прв пат во историјата ќе добие селектор-странец

Слободен печат

Шпанската полиција која уапси екс фудбалер на Реал Мадрид открива во која лига има највеќе местенки

Слободен печат

„Покерот“ на Меси ги смири навивачите на „Камп Ноу“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Порто со фуриозно второ полувреме го реши Вардар

Слободен печат