„Пежо“ излета од пат

Четириесет и петгодишен маж е повреден во сообраќајка која се случила вчера околу 12 часот на регионалниот пат село Јажинце – Тетово, во атарот на село Беловиште.

Полицијата извести дека Б.Ј.(45) од тетовското село Рогачево, управувајќи автомобил „пежо“ со тетовски регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од патот. Од силината на ударот здобил тешки повреди и со возило на Итна помош бил пренесен во Градската општа болница „8 Септември“ во Скопје.

Прочитајте и...  Обвинителен акт против жител на Добри Дол за поседување оружје

Прочитај повеќе

Обвинителен акт против жител на Добри Дол за поседување оружје

Слободен печат

Наместо да седат во карантин излегувале и недолично се однесувале низ Охрид

Слободен печат

Среде пат оставено малолетно момче со прострелна рана на ногата

Слободен печат

Над 20 наставници од Драчево изготвувале лажни сведителства за основци

Слободен печат

Сообраќајка во Тетово, повредени шестгодишно дете и неговата мајка

Слободен печат

Повредениот во сообраќајката кај Дреново во добра здравствена состојба испишан од велешката болница

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Моника Ристеска: Татко ми ме претепа зашто бев да земам чипс од шкафчето во кујна

Мирослава Бурнс

Пожар во семејна куќа во Прилеп

Слободен печат

За време на полициски час албански државнани влегле во државава и се шетале на Рамазан Бајрам

Слободен печат

Се запали и целосно изгоре автомобил на регионалниот пат Чашка-Велес

Слободен печат

Физички пресметки во Велес и велешко Рудник за време на полицискиот час

Слободен печат

Тепачка меѓу соседи во Кисела Вода

Горан Наумовски