Пејачката Сиа стана баба: По ѓаволите! Не ми се верува дека конечно сум баба!

Пејачката Сиа има нова титула – баба!

Во интервју со Зејн Лоу на Apple Music, 44-годишната Греми добитничка потврди дека станала баба.

„Мојот најмлад син само што доби две бебиња… По ѓаволите! Јас сум баба“, изјавила таа. „Премногу сум возбудена“, додала пејачката, пренесува американскиот сајт E! News.

„Сакам да бидам кул баба како Крис Џенер“, додала пејачката говорејќи за тоа како и се восхитува на познатата ријалити ѕвезда и менаџерка на Кардашијан-Џенер кланот.

Во мај пејачката сподели дека таа посвоила двајца тинејџери во 2019 година кои сега имаат 19 години. „Тие растеа и набрзо требаа да отпаднат од системот за посвојување“, изјавила таа во интервју за SiriusHM Hits 1. „Премногу ги сакам“, додала таа.

Прочитајте и...  Официјални препораки за употреба на витамин Д во време на пандемијата

Поврзани вести

Што прават членовите на кралското семејство кога немаат никакви обврски?

Слободен печат

Хорор филмови по вистински случувања: Инспирација за најстрашните филмови низ историјата

Слободен Печат

ФОТО: Некогаш еден од најмоќните луѓе во Холивуд, сега затвореник кој пропаѓа – Прва слика на Бил Козби од затворот

Слободен печат

ФОТО: Девојката на Бен Афлек во прегратки на друг маж – „Не гледај Бен!“

Слободен Печат

ВИДЕО: Скромно – Мајкл Китон тврди дека тој бил најдобриот Бетмен

Слободен печат

Светот е под стрес: Пандемијата на коронавирусот создаде нов егзистенцијален страв

Слободен Печат

Остави Коментар