Tag : Сиа

Магазин Магазин слајдер Сцена

Пејачката Сиа снима филм со кој ќе им оддаде почит на лицата со аутизам и на нивните негуватели

Слободен печат
Пејачката го објави планот да режира филм во 2015 година на Филмскиот фестивал во Венеција, но ѝ беа потребни пет години идејата да созрее и...
Забава Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Дејвид Гета и Сиа создадоа нов светски хит (ВИДЕО)

Слободен печат
Светски познатиот диџеј Дејвид Гета и пејачката Сиа ја израдуваа публиката со спотот за песната „Let’s Love“… Низ песната се протега звук од 80-те, а...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Пејачката Сиа стана баба: По ѓаволите! Не ми се верува дека конечно сум баба!

Слободен Печат
Пејачката Сиа има нова титула – баба! Во интервју со Зејн Лоу на Apple Music, 44-годишната Греми добитничка потврди дека станала баба. View this post...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Сиа конечно потврди: Вистина е, посвоив два тинејџера од 18 години, ги сакам! (ФОТО)

Васко Спасоски
Австралиската пејачка и текстописец Сиа (44) во едно интервју за емисијата „The Morning Mash Up“ потврдила дека минатата година посвоила двајца синови. Имено, нејзините синови...
Магазин Сцена

Славната пејачка прошета без перика и со маска на лице – никој не ја препозна! (ФОТО)

Васко Спасоски
Австралискта пејачка и текстописец Сиа Фурлер (44) се прошета по улиците на Калифорнија и тоа без периката по која е претпознатлива. Пејачката која секогаш го...
Еспресо Шоу биз

Популарната пејачка ги платила подароците на сите во продавницата, а никој не препознал дека е таа! (ФОТО)

Слободен Печат
Австралиската пејачка Сиа после албумот „We Are Born“ од 2010 година во договор со издавачката куќа „Sony“ одлучила да го сокрие лицето од јавноста. Пред...
Ви Препорачуваме Еспресо Шоу биз

Го криеше своето лице, но и своето страдање: Мистериозната СИА ја сподели тажната вистина

Слободен печат
Пејачката Сиа откри дека боледува од редок облик на Елерс-Данлос синдромот. Во својата објава им порача на сите кои се борат со некаква болест дека...