Партнерот ве изневерил? Еве како да го завртите тоа во ваша корист!

Кога било кој човек ќе ве предаде – се чувствувате уништено. Кога ќе ве предаде саканото лице, исто така се чувствувате многу, многу лошо. Кога човек ќе се поздрави со своето минато, се отвара нов пат кој води напред.

Токму болката и страдањето кои човекот во тој момент ги доживува стануваат тоа што подоцна му помага да зајакне.

Најголемата енергија која ни помага да успееме, да победиме се е токму душевната болка.

Кога ќе дојде до неверство, предавство, другата страна, онаа изневерената, доаѓа до некаков вид на ѕид, кој тешко се надминува. Во таквите моменти, душевната болка помага да се надминат сите ограничувања, да се разбистри умот и личноста конечно да тргне кон подобар живот. Болката е поттик човекот нешто да промени во животот. Тоа ни е запишано при раѓањето, велат социолозите.

Прочитајте и...  За 4 недели ќе изгубите 4 килограми: Најздравата диета на сите времиња! Исчистете го телото од токсини!

За човек да тргне напред, животот секогаш „му мести“ нешто да загуби. И во такви околности, се останува на изборот: или да живеете во минатото и да жалите или да одите напред.

профимедиа

Човекот е себично суштество, затоа сака да биде главен и да контролира се во животот. Во моментот кога ќе му се случи тоа да биде изневерен, тој станува гневен, но гневот може да му помогне повторно да тргне напред.

Тешко е бидејќи толку многу сте планирале, а сите ваши планови пропаднале во вода. Тогаш доаѓа до болка и страв, дека ќе изгубите се што имате, дека животот ќе се промени, а човекот најмногу се плаши од промените.

Оттргнете го стравот и дозволете и на промената да го заврти вашиот живот на подобро. Помирете се, насмејте се, тагувајте и тоа е здраво додека е повремено, исплачете се, потоа свестете се и направете чекор напред. Кон подобро!

Прочитајте и...  Маските и визирите задолжителни - Еве како изгледа снимањето на филмовите за време на коронавирусот (ФОТО)

Поврзани вести

Телохранителот ја обвини Крис Џенер за сексуално вознемирување

Слободен печат

Се возеа заедно во „бесен“ автомобил: Дара Бубамара повеќе не го крие 21-годишниот бизнисмен! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Маските и визирите задолжителни – Еве како изгледа снимањето на филмовите за време на коронавирусот (ФОТО)

Слободен печат

Анџелина му се осветува на Бред Пит – Не му дозволува да ги види децата

Слободен печат

Каролина Гочева во бикини на 1 октомври: Македонското девојче ужива на плажа! (ФОТО)

Слободен Печат

Не е лесно да си „швалер“: Овој човек мораше да скока преку тераси за да спаси жива глава! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Поврзани вести

Новата колекција на францускиот бренд Кензо инспирирана од „Медена земја“

Слободен Печат

Меган Фокс по разводот повторно среќно вљубена

Слободен Печат

Популарната Сузана Спасовска стана баба: Погледнете какво име доби нејзината внука!

Васко Спасоски

AC/DC повторно заедно, веста за враќањето ја објавија во весниците (ФОТО)

Слободен печат

Струмичката ММА борачка Нина и нејзината свршеница добија ќерка (ФОТО)

Слободен Печат

Мустафа Сандал и Емина Јаховиќ се во војна: Поранешните сопружници се „фатија“ поради новото момче на пејачката! (ФОТО)

Васко Спасоски