Партија на Македонците во Србија со поддршка за коалицијата „Можеме“ предводена од СДСМ

Партијата на Македонците во Србија преку соопштение до јавноста посочи дека за престојните парламентарни избори дава целосно поддршка за коалицијата „Можеме“ предводена од СДСМ.

Во соопштението на оваа партија стои дека секој глас даден за СДСМ е „глас за иднината“.

„Партија на Македонци во Србија, најбројна институција на нашата дијаспора, на предстојните избори, дава безрезервна поддршка за колацијата „Можеме“ предводена од СДСМ. Само со Европски лидер, Зоран Заев, можеме да имаме просперитет и пријатели. Глас за СДСМ е глас за иднина“, стои во соопштението на оваа партија.

Прочитајте и...  Што се случува на Вол Стрит? Капиталот премина од технолошките во други компании

Прочитај повеќе

Во Велика Британија драстичен пад на бројот на вработени

Слободен печат

Одлуки од владина седница: Усвоен планот на МОН за настава, НАТО вежба на Криволак, испраќање војници на воени вежби во Германија и Романија

Слободен печат

Според извршниот директор на „Њујорк Тајмс” печатените медиумите ќе згаснат за 20 години

Слободен печат

Со владина одлука дозволена е 75% исполнетост на капацитетите на меѓуградскиот и меѓународниот патнички превоз

Слободен печат

Трамп: После пандемијата се влошија односите со кинескиот претседател

Слободен печат

Русија во преговори со СЗО за можна проверка на руската вакцина против ковид-19

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Операција „Кловнови“: Уапсени девет лица во врска со екстремни злосторства во Словачка

Слободен печат

Нема промена од Грција за отворање на копнените граници

Слободен печат

Филипче: Ја чекаме дефинитивната листа на 24 имиња, суштински е различно дали станува збор за наши државјани или државјани на Косово

Слободен печат

Лавров: Русија спречи многу кибер напади од Германија

Слободен печат

Филипче: Став на Комисијата е онлајн-настава, освен за првачињата

Слободен печат

Хајко Мас: Белоруските власти под итно да ги ослободат уапсените демонстранти и новинари

Слободен печат