21.8 C
Скопје

Tag : можеме

Вести Свет

Гејтс: Можеме да видиме дека доаѓа крајот на пандемијата

Слободен печат
Светот се немаше подготвено за пандемијата на коронавирусот  ни приближно колку што требаше, оценува филантропот и основач на „Мајкрософт”, Бил Гејтс, во интервју за „Скај...
Вести Македонија Слајдер

Коалициските партнери од „Можеме” го поддржаа договорот на СДСМ и ДУИ, вечерва ќе се дефинираат кадровските решенија (ВИДЕО)

Слободен печат
Претседателот на СДСМ Зоран Заев и генералниот секретар Љупчо Николовски попладнево имаа средба со лидерите и претставниците на партиите од коалицијата „Можеме”. Како што соопшти...
Вести Македонија Слајдер

БЕСА го добива ресорот земјоделство, по вечерашниот состанок ќе се знае кој ќе биде министер

Слободен печат
Движењето БЕСА ќе раководи со ресорот земјоделство, но кој ќе биде министер ќе се знае по вечерашниот состанок на Централниот совет на партијата. Ова го...
Вести Македонија

Заев: Поканата на Ахмети за средба со лидерите на албанските партии е притисок врз мене и коалицијата „Можеме“

Слободен печат.
Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, изјави дека поканата на претседателот на ДУИ, Али Ахмети, за средба со сите лидери на албанските партии во државата е...
Вести Избори 2020

Партија на Македонците во Србија со поддршка за коалицијата „Можеме“ предводена од СДСМ

Слободен печат
Партијата на Македонците во Србија преку соопштение до јавноста посочи дека за престојните парламентарни избори дава целосно поддршка за коалицијата „Можеме“ предводена од СДСМ. Во...
Вести Избори 2020

Шкриељ: Единствен излез од сиромаштијата е вработувањето, продолжуваме на патот на социјалната реформа (ВИДЕО)

Слободен печат
Нашата агенда е продолжување на реформите кои ги започнавме. Од грижа за децата, до зголемување на платите, подобар живот за младите и секако пензионерите. -Реформите...
Вести Регион

Со велосипеди до седум пратенички места: Коалицијата „Можеме“ е најголемо изненадување на изборите во Хрватска (ВИДЕО)

Слободен печат
Осум дена пред парламентарните избори во Хрватска, ХРТ објави анкета за рејтингот на политичките партии, направена од агенцијата Рејтинг. Според анкетата, на вчерашните избори требаше...
Вести Избори 2020

Заев од Струмица: На 15 јули изборот е едноставен – повисоки плати за сите или богатење на неколкумина блиски до Груевски (ВИДЕО)

Слободен печат
На 15 јули изборот е едноставен: изборот е меѓу повисоки плати за сите или богатење на неколкумина блиски до Груевски. На 15 јули изборот е...
Вести Избори 2020 Слајдер

Лукаревска: „Можеме” е модел за напредок на државата

МИА Агенција
Носителката од Коалцијата „Можеме” во втората изборна единица Сања Лукаревска, денеска остварува повеќе теренски активности во Куманово, од каде порача дека Владата предводена од СДСМ...
Вести Избори 2020

Спасовски од Куманово: „Можеме” е сигурна грижа за сите, за да продолжиме по правиот пат

МИА Агенција
Носителот од СДСМ во ИЕ2 Оливер Спасовски, денеска во Куманово порача дека „Можеме” е сигурна понуда на грижа за сите граѓани, за да продолжиме по...