Панки од „Куку Леле“ ослободен од затвор, вечерва е виден во скопски локал – Слободен печат
ВестиВи ПрепорачувамеМакедонија

Панки од „Куку Леле“ ослободен од затвор, вечерва е виден во скопски локал

Тој беше уапсен во март годинава на Граничниот премин „Евзони“ на пат кон Грција.

Пеачот на ,,Куку Леле”, Сашо Каимовски (52) познат како ,,Панки” е пуштен на слобода од грчкиот затвор дознава 24 Инфо

Тој беше уапсен во март годинава на Граничниот премин „Евзони“ на пат кон Грција. По него имаше распишано европска потерница, од германските власти за учество во мрежа што пред 13 години крадела податоци од картички на банкомати.

Пејачот се сомничи дека, во 2006 година, од два банкомата, во Минхен, Германија, украл податоци и лозинки на кредитни и дебитни картички со поставување на микроскопски чипови што ги снимале податоците и со поставување на дополнителна тастатура.

Панки е виден вечерва во скопско кафуле во центарот на Скопје, но не е познато како завршило барањето на германските власти тој да биде испорачан на Германија.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close