Овие работи мажите ги забележуваат на вас за време на сексот

И додека се грижите околу маникирот, педикирот и мејкапот, на мажите внимание им одвлекуваат некои сосема други работи.

Нормално, физичкиот изглед е тој кој на прва веројатно ве споил, но мажите во текот на водењето љубов сепак внимание обрнуваат на некои работи, од кои речиси ниту една нема врска со изгледот.

Како што пренесува Women’s Health, овие три работи мажите секогаш ги забележуваат на жените во текот на сексот.

Преземање на иницијативата

Повеќето момци пасивните жени не ги возбудуваат толку. На нив поприлично им е лесно кога вие преземате иницијатива и да го одредите патот по кој ќе тече вашата игра под чаршавите.

Вашите очи

Ја знаете онаа изрека „очите се огледало на душата“? Тоа во овој случај е потполна вистина. Имено, мажите во очите на жените читаат дали сексот и е досаден, дали е возбудена или е со затворени очи и замислува некој друг.

Прочитајте и...  Сончево со умерена облачност и температура до 31 степен

Издепилирано тело и секси долна облека

Овие две ставки се темелат на физичкиот изглед, а на мажите им откриваат дали жената планирала да води љубов таа вечер или не. Нормално, дури и ако не сте свежо депилирани и носите обична памучна долна облека, тоа не значи дека тие ќе бидат помалку возбудени и помалку подготвени за акција.

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

Трамп: Земам хидроксихлорокин како превентива

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат