Откриено зашто е уапсен Пријовиќ, не го прекршил полицискиот час

Српскиот репрезентативец Александар Пријовиќ кој игра за Ал-Итихад од Саудиска Арабија, не е уапсен поради кршење на полицискиот час кој е воведен во Србија поради пандемијата на коронавирусот, објави директорот на српската полиција, Владимир Ребиќ.

Тој и останатите лица се затекнати во бар во хотел во Белград и сите 17-18 лица се уапсени и однесени пред обвинител бидејќи ја прекршија одлуката на Владата за забрана на собири. Нивниот пропуст не беше прекршување на полицискиот час туку бидејќи во ресторанот биле биле во група која е побројна од пет лица. Го прекорачија дозволениот број на лица на едно место. Постои одлука на Валдата дека сите кои се работат во оваа дејност не смеат да испорачуваат храна и пијалоци, туку само да примаат порачки и да ги доставуваат – изјави Ребиќ.

Прочитајте и...  Полицискиот час не го почитувале 59 лица, од нив приведени 32

Прочитај повеќе

Корона идиоти – фудбалери на Севиља правеле забава во карантин, а фотографиите ги објави сопруга на еден од нив

Слободен печат

Новиот протокол за Серија А: Брзи тестови за корона, 300 луѓе на натпревар…

Слободен печат

Претседателот на Лион лут како рис: Се чувствувам како идиот

Слободен печат

Неверојатна сцена во Романија, министер даваше изјава облечен само по гаќи (ВИДЕО)

Слободен печат

На ПСЖ му здосадија игрите на Мауро и Ванда, си најде нов екстра напаѓач во Англија

Слободен печат

Сопругата Ана е тајната на успехот на најдобриот напаѓач на светот, Роберт Левандовски

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Мајсториште, даде четири гола за 13. минути (ВИДЕО)

Слободен печат

Несторовски потврди имал разговори за трансфер во Црвена звезда

Слободен печат

Најцрниот ден во фудбалската историја: Поништен гол однесе во смрт дури 328 човечки животи (ВИДЕО)

Слободен печат

Јунајтед го отпиша Погба, на чекор од ангажман на шпански репрезентативец

Слободен печат

Голден Арт КЛ 7 се засили со две имиња освојувачи на Лига на шампиони

Слободен печат

Чикаго ни прати Плејбој зајачици ноќта пред натпревар

Слободен печат