Оскаровецот Хоакин Феникс на дело – Спаси крава и теле од кланица (ВИДЕО)

Актерот и оскаровец Хоакин Феникс (45) ја посетил кланицата „Manning Beef” во Калифорнија и разговарал со директорот Ентони Ди Мариа за начинот на кој се третираат животните и целата индустрија.

Актерот кој воедно е веган и голем поборник за заштита на правата на животните,  по трогателниот говор на Оскарите, кажаното го спровел и на дело. Двајцата разговарале за производството на месо и за третманот на животните.

По разговорот, Феникс си заминал со крава и нејзиното мало новородено теле, кои ги спасил од страшната судбина.

Феникс се погрижил двете животни да бидат сместени на фарма.

Прочитајте и...  Хуманоста на дело: Познати кои донирале пари за борба против вирусот

Прочитај повеќе

Пита-пица од готови кори: Брз и штедлив рецепт за вашата вечера!

Слободен печат

Беше на листата на најзгодни актерки на сите времиња, а потоа сама призна дека ја уништиле операциите! (ФОТО)

Васко Спасоски

Како да го спасите бракот од коронавирусот?

Слободен печат

Кучето направи штета на сопственичката и со тоа ја заштити од коронавирусот!

Васко Спасоски

Коронавирус против други вируси изразено во бројки (ВИДЕО)

Слободен печат

„Луј Витон“ распродаде бањарка од 36.500 фунти

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Комичар почина од коронавирус: На 70 години требаше да трча со олимпискиот факел!

Слободен печат

Тајландскиот крал се самоизолирал во хотел на Алпите и си направил харем со 20 жени (ФОТО)

Слободен печат

Легендарниот Раде Шербеџија се огласи со необична снимка: Прави ручек, сече кромид и наздравува

Слободен печат

Еве зошто ги поместуваме стрелките на часовникот и кога ќе престанеме тоа да го правиме

Слободен печат

Ова место го посетуваат повеќе од 10 милиони луѓе годишно: Сега е затворено на еден месец (ВИДЕО)

Слободен печат

Шишањето коса во сопствена режија стана хит, еве ги најдобрите совети, а ако нешто „зезнете“ не грижете се – ќе порасне!

Слободен печат