3 C
Скопје

ОГРОМНО ПРИЗНАНИЕ: Британскиот Independent ја стави „Молитва“ во 10 најдобри евровизиски победнички песни на сите времиња

Марија Шерифовиќ во 2007 ја однесе победата во Србија со евровизиската песна „Молитва“, а сега доби и признание од британските медиуми.

Порталот „Independent“ објави листа на која се наоѓаат песни од Евровизија од најлоши до најдобри. Марија со песната „Молитва“ се најде во листата Топ 10 најдобри евровизиски победнички песни на сите времиња.

Тие нејзината песна ја опишаа како високодраматична балада, а го пофалија и сценскиот настап.

Потсетете се на прекрасната песна и изведба од Марија Шерифовиќ…

Прочитајте и...  Се бараат начини за зближување на Скопје и Софија

Поврзани вести

ФОТО | Кое е новото момче на Цеца: Син на поранешен спортист и политичар, угостител и татко на малолетна ќерка

Слободен печат

Новогодишни бастунчиња

Слободен печат

ВИДЕО | Синот на познатиот политичар објави емотивно видео: Амди Бајрам плаче додека му пее Шериф Коњевиќ!

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО | 48 часа предходно сам на себе си ставал витамински инекции: Познатиот пејач почина од Ковид – 19!

Слободен печат

Ќерката на Трамп беснее на плажа во Мајами, Американците се бесни на неа: „Стави маска на лицето!“

Слободен Печат

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

Остави Коментар