18.8 C
Скопје

Tag : британскиот

Живот Магазин Магазин слајдер Сцена

Џенифер Аркури откри сочни детали за врската со британскиот премиер: Четири години му бев љубовница на Џонсон, го викав Александар Велики

Слободен печат
Американката открила дека првпат имале сексуален однос на церемонијата на отворањето на Параолимписките игри 2012 година, по што Борис Џонсон отишол да седне до тогашната...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

Детектив на британскиот таблоид „The Sun“ со години ја следел Меган Маркл

Слободен печат
Британскиот таблоид „The Sun“ изнајмил приватен детектив кој 24 часа ќе ја следи Меган Маркл и нејзиното семејство, уште во 2016 година, кога се дозна...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Дуа Липа на насловната страна на британскиот „Вог“

Слободен печат
Дуа Липа, светски познатата пејачка со албанско потекло, вторпат по ред ќе биде на насловната страна на британскиот „Вог“. „Ја започнувам 2021 година како вистински...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Британскиот водител и сопругата ограбени на спиење

Слободен печат
Познатиот британски телевизиски водител Пирс Морган и неговата сопруга Селија биле ограбени во нивната соба додека спиеле во луксузната вила во Франција. Крадците украле пари и накит...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Збогум Билбо Багинс – Почина славниот британски актер Иан Холм

Слободен печат
Актерот Иан Холм, познат по улогата на Билбo Багинс во „Господарот на прстените“ почина на 89 годишна возраст. Веста за смртта ја потврди неговиот агент...
Еспресо Шоу биз

Британскиот принц ме присили на секс кога имав 17 години, неговата пот течеше по мене! (ВИДЕО)

Слободен печат
На Би-би-си синоќа беше прикажано интервјуто со Вирџинија Робертс, жената која тврди дека била присилена да има сексуален однос со принцот Ендру во времето кога...
Еспресо Шоу биз

ОГРОМНО ПРИЗНАНИЕ: Британскиот Independent ја стави „Молитва“ во 10 најдобри евровизиски победнички песни на сите времиња

Слободен печат
Марија Шерифовиќ во 2007 ја однесе победата во Србија со евровизиската песна „Молитва“, а сега доби и признание од британските медиуми. Порталот „Independent“ објави листа...