Tag : најдобри

Здравје Магазин Магазин слајдер

Научниците објаснија зошто мораме да носиме маски и направија нивно рангирање од најлоши до најдобри (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Тим од научници од американскиот Универзитет Дјук пронајде едноставен и евтин начин врз чија основа може да се установи ефикасноста на заштитните маски во заштитата...
Некатегоризирано

Не сте ги гледале досега? Не чекајте повеќе! – 10-те најдобри филмови за првата половина од 2020 година (ВИДЕО)

Слободен печат
Филмските критичари на „BBC“ ги избраа 10-те најдобри филмови за првата половина од 2020 година… Не сте ги гледале досега? Не чекајте повеќе, уште оваа...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Четири влади кои одлично одговорија на коронавирусот: 12 лекции кои мора да ги научиме од нив

Слободен печат
Како домино, земја по земја се затвораше поради новиот корона вирус. Наспроти сигналите дека опасноста ќе се шири низ светот, во многу делови постоеше јасен...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Филмски карантин за овој четврток: 10-те најдобри улоги на фантастичната Мерил Стрип (ВИДЕО)

Слободен печат
Многумина ја сметаат за најдобрата актерка на нашето време, а многумина велат и дека е најдобрата актерка на сите времиња, иако Мерил Стрип е многу...
Вести Економија

Избрани 16 решенија на јавниот повик КРЕАТОН

Слободен печат
Вкупно 16 решенија се избрани од над 500-тини апликации кои пристигнале на јавниот повик КРЕАТОН за справување со последиците од КОВИД-19 што го објави Фондот за...
Вести Економија

Топ 20 земји во кои е најдобро да се родиш

Слободен печат
Во рангирањето на „Global Social Mobility Index“, првите пет позиции се окупирани од скандинавските земји, каде лидер е Данска, а потоа следат Норвешка, Финска, Шведска...
Забава Магазин

Најдобрите 10 филмски перформанси за оваа декада! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Ова се сметаат за најдобрите перформанси во оваа декада, но дали мислите дека некој недостига? Погледнете го видеото и сами пресудете: Кој е вашиот фаворит?...
Забава Магазин

10 најдобри песни според „Guardian“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Од вкупно 593 песни ги избраа најдобрите. Ова се 10-те најдобри песни според мислењето на „Guardian“. Дали се согласувате со нивната листа? 10. Fat White...
Вести Македонија Слајдер

Шекеринска: Во 2020 година можеме да бидеме подобри, да постигнеме повеќе за себе и за своите најблиски

Слободен пчеат
Пречекот на 2020 ќе биде можност за преиспитување што сме постигнале, што можеме повеќе, што треба поинаку. Но, сите ќе бидеме обединети во надежта дека...
Еспресо Мода

„Вог“ одлучи: Ова се најдобро облечените жени за 2019 година! (ФОТО)

Слободен Печат
Најпознатиот моден магазин на светот „Вог“, или модната библија како што го викаат често, и оваа година го анализираше стилот на познатите личности, а посебна...