Одиме на победа! Слушнете како звучи детската евровизиска песна на нашата Мила (ВИДЕО)

Оган“ или „Fire“ е нашата детска евровизиска песна со која Мила Москов ќе се натпреварува во Полска.

Пред само неколку часа, песната и спотот беа премиерно прикажани на националниот сервис МТВ, а Мила и продуцентот Лазар Цветковски беа гости во студио каде зборуваа за нивната соработка.

Позади ова музичко дело се потпишуваат едни од најдобрите во нашата земја, а тоа е како што погоре рековме, Лазар Цветковски како автор на музиката и аранжманот, Магдалена Цветковска го напиша текстот, а видеоспотот е дело на Даниел Јовески.

Погледнете:

Прочитајте и...  ДУИ бара само премиер, Села албанска цела да е?!

Прочитај повеќе

СТРАВ ОД КОРОНА: Трудниците земаат кредити за да се породуваат во приватни болници

Мими Шушлеска Петкова

Минималната плата за јули зголемена за 434 денари

Соња Кириџиевска

Ќе влијае ли коронавирусот врз излезноста на изборите?

Тринаесет затвореници од „Идризово“ во самоизолација: Засега никој не развил симптоми на коронавирус

Горан Наумовски

Објавени фотографии од верски обреди во црква во Аеродром: Верниците и поповите без маски и дистанца

Михаило Донев

СЗО со нови насоки за евидентирање на смртноста: Ако пациентот е позитивен, а почине од инфаркт нема да се ,,брои” во починатите од ковид-19

Мирослава Бурнс

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ЕКОНОМСКИ ПРЕДИЗБОРНИ ВЕТУВАЊА: Партиите се наддаваат со плати и со пензии за граѓаните

Весна Дамчевска

„На Бетон пушти му да плати“ – Пет аудио снимки меѓу Јанакиески и Јанушев за „нашите“ од Италија и Швајцарија

Слободен печат

Андоновиќ: Пресврт – ХДЗ се врати како победник, по поразот кој го доживеа на претседателските избори (ВИДЕО)

Слободен печат

Уставна церебрална парализа

Сашо Орданоски

Најголемиот негативец во политиката на САД: Се сврте против Трамп, а заради него светот неколкупати беше на работ на бездната (ФОТО)

Слободен печат

ДУИ бара само премиер, Села албанска цела да е?!

Соња Христовска Угриновска