Од надлактицата на старицата во која пукаше внукот извадени 3 метални топчиња

Три метални топчиња биле извадени од надлактицата на 81 – годишната жена од Манастирец во која синоќа испукал од воздушен пиштол неколку дијаболи 33 – годишниот внук, по кратка семејна расправија. Операцијата поминала добро, потврди за МИА Благој Митев, хирург од хируршкото одделение при Општа болница со проширена дејност Кавадарци.

-Трите метални кугли беа на различни локации во пределот на десната надлактица. Пациентката е во стабилна и добра состојба, ќе остане на одделението за хирургија заради следење на нејзината состојба, рече докторот.

Металните кугли биле дадени на вештачење.

Претходно, портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски информираше дека 33 годишникот бил лишен од слобода, бидејќи синоќа околу 22 часот со воздушен пиштол испукал неколку дијаболи кон 81 годишната жителка на росоманското село Манастирец, нанесувајќи и повреди. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок

Прочитајте и...  Полицијата одзеде возило поради сомнение за фалсификување број на шасија

Поврзани вести

Апсење во Чаир, падна дилер на кокаин и хероин

Слободен печат

Приведен 35-годишен маж со шпанска лична карта за трговија со дрога

Слободен печат

Скопјанец однесен во станица, се однесувал агресивно кон полицаец

Слободен печат

Полицијата одзеде возило поради сомнение за фалсификување број на шасија

Слободен печат

Приведено лице барано со потерница

Слободен печат

Скопјанец фатен со 10 зипер кесички марихуана

Слободен печат

Остави Коментар