Од МЗТ се пресели во редовите на Галатасарај

Галатасарај го засили својот состав со 20-годишниот турски центар Рагип Берке Атар (210 см.)

Минатата сезона играше за МЗТ Скопје во македонската Прва лига, а претходно беше дел и од турската екипа на Бандирма каде што за два натпревари запиша просек од 5,5 поени и 3,0 скокови по меч.

Атар лани ги бранеше боите на Турција на Европското првенство за играчи до 20 години во Тел Авив, Израел.

На тој настан од шест натпревари имаше просек од 11,5 поени, 5,8 скокови, 1,2 асистенција по меч.

Кошаркар на МЗТ Скопје се пријави за НБА драфтот

Прочитајте и...  Тажна вест: Почина Златко Портнер, членот на легендарната ракометна генерација на Југославија

Прочитај повеќе

ЛШ: Митревски блескаше за Порто, ладен туш за париските „милионери“!

Слободен печат

Хаверц со хет-трик за Челси во Лига купот (ВИДЕО)

Слободен печат

Ди Марија суспендиран на четири натпревари!

Слободен печат

Ѓока: Мотивиран што ќе се соочам против еден од најдобрите тренери во светот!

Слободен печат

За првпат без Роналдо и Меси: Тројца кандидати за играч на годината!

Слободен печат

Симовски повика 18 ракометарки за ЕХФ неделата

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Поранешен тренер на Федерер е загрижен за Ѓоковиќ!?

Слободен печат

Има само 17 години и откупна клаузула од 400 милиони евра во Барса! (ВИДЕО)

Слободен печат

Прекрасен гест на Мурињо, ќе му ја исполни желбата на македонски новинар! (ВИДЕО)

Слободен печат

РФМ во проблеми: 16 позитивни случаи на коронавирус во РК Работнички!

Слободен печат

За Бејтулаи дуелот со Тотенхем не е „невозможна мисија“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Пандев, Кулушевски и Ибра со најдобрите голови на колото во Серија А! (ВИДЕО)

Слободен печат