• галатасарај

ВИДЕО: Едвај спасија жива глава, навивачи на Галатасарај славеа гол на трибината каде се наоѓаат противнички фанови

Навивачите по Евро 2020 се вратија на стадионите и на натпреварите во квалификациите за европските купови, но на мечот помеѓу ПСВ и Галатасарај настана хаос поради кој УЕФА ќе покрене истрага. Холандскиот тим оствари убедлив триуф од 5:1 над Галатасарај, но кон крајот на првото полувреме навивачите беа во главната улога. Имено, навивачи на турскиот …

ВИДЕО: Едвај спасија жива глава, навивачи на Галатасарај славеа гол на трибината каде се наоѓаат противнички фанови Read More »