Обвинител купувал виагра онлајн, побарал да му биде доставена во канцеларија (ФОТО)

Онлајн страниците, за продажба на разни производи станаа “мета” и на јавните личности, но и на оние кои имаат високи позиции во јавните институции.

Еден јавен коментар на социјалната мрежа Фејсбук пристигнува од обвинителот на Обвинителството во Гњилане, Косово, Есат Адеми, кој нарачува вијагра на страница која продава такви производи.

Тој во коментарот го испратил и телефонскиот број, а за адреса за испорака на нарачката било дадено неговото работно место, кое е Основното обвинителство на Гњилане, јавува Газета Експрес.

Адеми пак за Инсајдери изјавил дека не нарачал вијагра на онлјан страница на Фејсбук.

– Доколку порачував, ќе речев да, сосема е нормално. Но тоа не е вистина, не знам кој напишал ама јас не, како моето име има два-три Фејсбука – рече Адеми.

Прочитајте и...  Општина Дебар: Последиците од Ковид-19 ќе се зголемуваат со застрашувачки тренд
Gazeta Express
Gazeta Express

Прочитај повеќе

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Слободен печат

Стапија во сила новите уставни амандмани во Русија

Слободен печат

Четворица новозаразени од коронавирусот во Кичево

Слободен печат

Богојески од Крушево: Очекувам сите крушевчани без разлика на нивната политичка припадност да гласаат за Македонски концепт

Слободен печат

Автомобил влетал во група демонстранти на автопат кај Сиетл, две жени повредени (ВИДЕО)

Слободен печат

Јанушев од Петровец: ВМРО-ДПМНЕ ќе ги зголеми платите за 25 отсто, пензиите за 20, а ќе ја намали невработеноста под 10 отсто

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Земјотрес од 5,5 степени го погоди Таџикистан

Слободен печат

Ахмети: И ние сме граѓани на оваа држава, зошто да не инсистираме на премиер Албанец?

Слободен печат

Регистрирани 147 нови случаи на коронавирус во земјава, починаа 6 лица

Слободен печат

Трамп од Рашмор со пораки на раскол и повик за културна војна против неистомислениците

Слободен печат

Заев: Целиот демократски свет не охрабри дека сме на вистинскиот пат и дека така треба да продолжиме

Слободен печат

Филипче: Болницата во Кавадарци пример за одговорно работење (ФОТО)

Слободен печат