Објавени уште две прислушувани „бомби“

Откако вчера на итнернет се објавија нови прислушувани разговори, сега „Илија Громовник“ објавил уште две други.

Новите видеа се насловени „Јово Превара“ и „Комитети“.

Македонските медиуми пренесуваат дека и од порано анонимни лица објавувале одредени прислушувани разговори.

 

Прочитајте и...  Жител на неготинско Тремник пријавил соселанец оти му го натепал детето

Прочитај повеќе

Казни за тројца од Ресен за непочитување на полицискиот час

МИА Агенција

Кривични пријави за насилството во Матка

Слободен печат

Камион излета од патот кај Пелинце

Горан Наумовски

Тешко повредена жена во сообраќајка во Скопје

Жител на неготинско Тремник пријавил соселанец оти му го натепал детето

МИА Агенција

Седумгодишник паднал од тераса во Кавадарци

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кражбите во гостиварскиот регион намалени за половина

Слободен печат

Починато лице пронајдено во камп за бездомници

Слободен печат

Во скопска болница донесено лице во неконтактибилна состојба со пет убодни рани во стомакот

Слободен печат

Пукање пред пекара од паркирано возило во Прилеп

Слободен печат

Две лица повредени во сообраќајка на патот за гробиштата Раштани кај Велес

Слободен печат

Изгоре куќа на четиричлено семејство од кривопаланечкото село Луке