Tag : Илија Громовник

Македонија

Утрешен „Слободен печат“: Катица Јанева не знае или не сака да ги фати Никола Тесла и Илија Громовник?

Слободен печат
Специјалното јавно обвинителство треба да одговори зошто, кога веќе отвори една предистрага, не успеа да добие податоци од Фејсбук и од Јутјуб. Верувајте, нема шанси...
Вести Македонија

„Бомбашот“ Илија Громовник потаен од ЦИА

Горан Наумовски
Триесет и три дена, или народни речено повеќе од месец, македонските безбедносни служби се обидуваат да ја откријат локацијата од каде „бомбашот“ познат во јавноста...
Вести Македонија

ОДЕКНА НОВА „БОМБА“, овојпат од Будимпешта!

Слободен печат
На руската социјална мрежа „ВКонтакте“ вечерва корисникот со псевдонимот „Илија Громовник“ објави нов прислушуван разговор, во кој тврди дека се слуша гласот на пратеникот Павле...
Хроника

Се бара газдата на новите „бомби“

Горан Наумовски
Министерството за внатрешни работи информира дека во координација со Јавниот обвинител почната е истрага во врска прислушувани телефонски разговори што вчера беа објавени на социјалните...
Хроника

Објавени уште две прислушувани „бомби“

Слободен печат
Откако вчера на итнернет се објавија нови прислушувани разговори, сега „Илија Громовник“ објавил уште две други. Новите видеа се насловени „Јово Превара“ и „Комитети“. Македонските...