НОВИ АУДИО СНИМКИ ОД РЕКЕТ: Викни утре да се видиме и да се разбереме со Вице, ќе крварат и они и ние - Слободен печат

НОВИ АУДИО СНИМКИ ОД РЕКЕТ: Викни утре да се видиме и да се разбереме со Вице, ќе крварат и они и ние

Во текот на вчерашниот ден на „YouTube“ беа поставени аудио снимки на кои се слуша глас кој многу наликува на бизнисменот Орце Камчев кој е поврзан со случајот „Рекет“.

Според тоа што може да се слушне од аудио снимките, тој бара средба со братот на премиерот Заев, Вице и упатува закана доколку не се завршела договорената работа ќе крварат сите. Исто така може да слушне дека ако нема договор материјалите ќе биле пуштени од Бугарија, а ја потенцира својата блиска соработка со најголемата опозициска партија.

Шефе, ако не се смири топката, дај да пробаме да направиме некакво смирување и нешто со ВМРО-ДПМНЕ, они двајца со некакви двајца медијатори наши, странски, да се закопаат секирите сите, привидно да се глуми кавга, они ќе изгубат, кај и да е ВМРО ќе си дојде. Ако треба крв, и крв. Имаш деца, имаш машко дете. Ќерка му е што ме боли к…т. И да не нема тоа е, ама нема да дозволам да ми го газат достоинството. Јас со Сашо Мијалков се расчистив.

– Имаш ли некое влијание или не кај нив? Викни утре да се видиме и да се разбереме со Вице. Ќе крварат и они и ние.

– Ќе пуштам од Бугарија како Ким Јонг… Па тепајте се во Македонија. И ќе иде се у п…у матер. И ќе дојде Мицкоски. И шо праиме после? Треба крв до колена? Не се научија дека 30 години најпаметни Љупчо и Бранко испаднаа и после седнаа се договорија, така беше?

– Никој не знаеме кој што има од тоа време. Јас што имам, значи сакам да ги рушам Заеви. Значи јас, сега видов, јас ќе бев во затвор, тоа нема да се деси. Што треба да претендирам да станам премиер да го добијам тоа, не ме интересира, остајте ме, не барам ништо, не барајте ништо.

Во снимките кои траат по десетина секунди не може да се слушне кој е соговорникот, а исто така ниту пак како е сниман разговорот.

Прочитај повеќе

Средба Спасовски-Петровиќ: Црна Гора ги поддржува евроинтеграциите на Македонија

Слободен печат

Паника ширум светот околу новиот корона вирус- засега нема заболени во земјите на ЕУ

Слободен печат

Во Македонија има лица со дислексија, но нема кој да ги види

Горан Наумовски

Втората фаза од преговорите за трговскиот договор меѓу САД и Кина започнува наскоро

Слободен печат

Српските медиуми тврдат дека видеото од егзекуцијата на шкаљарците во Атина не е автентично

Слободен печат

Шилегов: Ова е последен пат градот да интервенира и чисти депонии коишто се во приватна сопственост

Слободен печат

Остави Коментар

9 − two =

Прочитај повеќе

Ѓорчев: Македонија буквално исчезнува, си заминуваат луѓе од сите националности и краишта

Слободен печат

Папата Франциск ги повика учесниците во Давос да се посветат на луѓето, а не на профитот

Слободен печат

Трамп панелот на климатски промени во Давос го искористи за предизборен говор

Слободен печат

Нова опрема за градинката „Расадник” и градинката во „Пржино”

Слободен печат

Грипот ја полни Инфективна клиника, еден пациент завршил на интензивна

Слободен печат

Започна двонеделната мисија на ММФ во Македонија

Слободен печат