Новата американска амбасадорка воодушевена од гостиварската баклава: ШТО ДРУГО БИ И ПРЕДЛОЖИЛЕ ДА ПРОБА?

Новата амбасадорка на САД, Кејт Мери Брнс во Охрид се сретна со премиерот, Зоран Заев. На пат назад за Скопје, Брнс се пофали на социјалните мрежи дека ја пробала гостиварската баклава. Таа ги прашува граѓаните што предлагаат друго да проба додека патува низ земјава.

„На пат назад за Скопје, амбасадорката Брнс ја проба познатата Рекорд баклава во Гостивар и смета дека е апсолутно превкусна. Што предлагате амбасадорката Брнс да проба додека патува во Скопје и низ земјата?“, стои на официјалниот фејсбук профил на американската амбасада.

Граѓаните на Фесјбук и предлагаат да проба леб со пита, пастрамајлија, тавче гравче, домашно правен ајвар, мекици од Стража, бурек или варен геврек

Прочитајте и...  Основачот на Амазон донираше 100 милиони долари за набавка на храна

Прочитај повеќе

Полицискиот час го претвори Куманово во град на духови (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Слободен печат

Во Србија вкупно 44 починати и 1.624 заразени лица од коронавирус

Слободен печат

Во САД користат крвна плазма од излекувани за лекување на новозаболени од Ковид-19

Слободен печат

Експлозија во зграда во Русија, еден мртов (ВИДЕО)

Слободен печат

Русија: Во јуни тестирање на вакцина за Ковид-19 на луѓе

Слободен печат

Филипче: Петмина починати и 53 новозаразени со корнавирус во земјава

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Франција: Барател на азил уби двајца, а повреди седум минувачи со нож

Слободен печат

Чулев: 1322 лица не го почитувале ограниченото движење, 10 прекршувања за изолација, 157 за самоизолација

Слободен печат

Вработена во Поликлиниката Чаир позитивна на коронавирус, извршена дезинфекција на објектот

МИА

Честитка од Спасовски, Шекеринска и Димитров за Денот на НАТО (ВИДЕО)

Слободен печат

Жерновски до Мицкоски: Да се прикажуваш како херој со лажни вести и да шириш дефетизам, е жалосно

Слободен печат

КОРОНАВИРУС: Во еквадорски град лешеви лежат по улиците

Слободен печат