Нов земјотрес од 5,5 степени го потресе Мексико Сити

Земјотрес со јачина од 5,5 степени го погоди денеска Мексико Сити, соопшти сеизмолошката служба.

Потресот, кој се случи недела ден по големиот земјотрес на југот на Мексико, ги затресе зградите во главниот град.

Засега нема извештаи за евентуална штета или повредени, пренесува Ројтерс.

Силен земјотрес го погоди Мексико, погледнете како се тресе тлото, предупредување за цунами (ВИДЕО)

 

 

Прочитајте и...  ИСКУСТВА ОД ОТВОРАЊЕТО НА УЧИЛИШТАТА ВО ДРУГИТЕ ЗЕМЈИ: Дел од нив ставија клуч по само неколку дена

Прочитај повеќе

Одлуки од владина седница: Усвоен планот на МОН за настава, НАТО вежба на Криволак, испраќање војници на воени вежби во Германија и Романија

Слободен печат

Според извршниот директор на „Њујорк Тајмс” печатените медиумите ќе згаснат за 20 години

Слободен печат

Со владина одлука дозволена е 75% исполнетост на капацитетите на меѓуградскиот и меѓународниот патнички превоз

Слободен печат

Трамп: После пандемијата се влошија односите со кинескиот претседател

Слободен печат

Русија во преговори со СЗО за можна проверка на руската вакцина против ковид-19

Слободен печат

Операција „Кловнови“: Уапсени девет лица во врска со екстремни злосторства во Словачка

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Нема промена од Грција за отворање на копнените граници

Слободен печат

Филипче: Ја чекаме дефинитивната листа на 24 имиња, суштински е различно дали станува збор за наши државјани или државјани на Косово

Слободен печат

Лавров: Русија спречи многу кибер напади од Германија

Слободен печат

Филипче: Став на Комисијата е онлајн-настава, освен за првачињата

Слободен печат

Хајко Мас: Белоруските власти под итно да ги ослободат уапсените демонстранти и новинари

Слободен печат

РСБСП: Во текот на годината загинуваат 10 до 15 мотициклисти

Слободен печат