Неверојатно: Најстариот син на Аца Лукас е негова копија, а богами и знае да пее! (ВИДЕО)

Instagram

За разлика од неговите колеги, српскиот пејач Аца Лукас ретко ги експонира своите деца во јавноста, дури повеќето мислат дека пејачот ја има само малечката Викторија со поранешната сопруга Соња Вуксановиќ.

Меѓутоа, ретко кој знае дека покрај Викторија, пејачот има уште три деца и тоа два синови и една ќерка. Андреј, Лазар и Милјана се деца кои Лукас ги има добиено пред бракот со Соња.

Лазар не сака да се експонира во медиумите, а многумина кои го познаваат тврдат дека тој е копија на татко му.

Фото: Инстаграм

Лазар не сака да живее од парите на татко му, туку работи како менаџер и возач на пејачи во „Гранд“. Тој на Инстаграм е доста популарен и девојките секојдневно му пишуваат комплименти под фотографиите.

На социјалните мрежи кружи снимка како Лазар пее на микрофон во една кафеана, а публиката феноменално реагира на неговиот глас.

Останува да видиме дали тој ќе тргне по чекорите на својот популарен татко…

Видео на денот