НЕГА И ШМИНКА – Наташа Крстевска Мијата

На прво видување Наташа Крстевска Мијата остава впечаток на среќна и реализирана жена. А, среќата многу тешко може да се одглуми.

Мијата и е позната на јавноста како пејачка, а работи како контролор на летање. И не влегува во ниеден калап. Специфична е и во професијата и во музиката.

Во продолжение ќе видите како изгледа секојдневната шминка на Наташа и кои производи ги користи. Таа успеала да пронајде производи со пристапни цени, кои може да се купат и во маркет.

Прочитајте и...  Ова е новата Рубикова коцка: Играчка која ќе ја сложат само најпаметните (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

БРАЗИЛСКАТА АКТЕРКА КОЈА ГО МАЃЕПСА РЕГИОНОТ – Денес Жаде изгледа сосема поинаку, а обожавателите ја молат да биде како порано! (ФОТО)

Слободен печат

ШТО МУ ПРАВИ КОРОНАВИРУСОТ НА ОРГАНИЗМОТ (ВИДЕО)

Слободен печат

Никол Шерцингер без долна облека: Пејачката во провокативна поза во секси боди (ФОТО)

Слободен печат

Разбиена „корона забава: Британци фатени среде оргии со Тајланѓанки завршиле во затвор! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Научниците открија уште еден начин за пренесување на коронавирусот, а можете да го спречите само вака

Слободен печат

Беше 23-та жена на шеикот, а сега ја открива вистината: Сфатив дека за сите тие години не сум живеела! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вал Килмер: Искашлував крв, креветот беше црвен…

Слободен печат

Навистина чудно: Мајките делфини им пеат на своите бебиња во стомакот!

Васко Спасоски

ПРЕПОРАКИ ОД ИЗОЛАЦИЈА: Совети за учење албански јазик од Садик Исени

Јасмина Кантарџиева Димков

НАШ ПРЕДЛОГ ЗА ФИЛМ: „The Aftermath“ е приказна за голема љубов која е жртва на последиците од војната

Михаило Донев

Кајли Џенер почнува со производство на асепсол за болниците, таа е подготвена да се откаже од својот бизнис! (ФОТО)

Васко Спасоски

Го соблече горниот дел од бикинито, но и голите слики не можат да ги натераат луѓето да го заборават скандалот со чоколадото!

Васко Спасоски