НЕГА И ШМИНКА – Наташа Крстевска Мијата - Слободен печат

НЕГА И ШМИНКА – Наташа Крстевска Мијата

На прво видување Наташа Крстевска Мијата остава впечаток на среќна и реализирана жена. А, среќата многу тешко може да се одглуми.

Мијата и е позната на јавноста како пејачка, а работи како контролор на летање. И не влегува во ниеден калап. Специфична е и во професијата и во музиката.

Во продолжение ќе видите како изгледа секојдневната шминка на Наташа и кои производи ги користи. Таа успеала да пронајде производи со пристапни цени, кои може да се купат и во маркет.

Прочитај повеќе

Со женска рака: Поезија од Снежана Стојчевска

Слободен печат

Вашиот адолесцент и сексот: Теми за кои мора отворено да зборувате

Слободен печат

Без титула, но и без пари: Хари и Меган ќе живеат само од лични приходи

Слободен печат

Колку прегратки дневно му требаат на вашето детенце?

Слободен печат

5 превкусни рецепти за вашето бебенце

Слободен печат

Чорба од лук, ем вкусна ем најдобар антибиотик

Слободен печат

Остави Коментар

4 × 4 =

Прочитај повеќе

Почина мајката на славната пејачка Селин Дион

Најголемите диктатори, освојувале земји во кои самите биле странци (2 дел)

Слободен печат

Идеи за подароци според хороскопските знаци

Слободен печат

Приказни од ЗЛОСТАВУВАНИ ЖЕНИ кои го шокираа БАЛКАНОТ: Професор заклучил ученичка во кабинет, па почнал со своите БОЛНИ дејствија

Слободен печат

Микро чантичките се вратија на голема врата

Слободен печат

Дневен хороскоп за ден 19.01.2020: Овните ќе имаат поволен ден во љубовта и можна е веридба, а Бикот го гони вината.

Слободен Печат