Не сте ги гледале досега? Не чекајте повеќе! – 10-те најдобри филмови за првата половина од 2020 година (ВИДЕО)

Филмските критичари на „BBC“ ги избраа 10-те најдобри филмови за првата половина од 2020 година…

Не сте ги гледале досега? Не чекајте повеќе, уште оваа вечер изгледајте барем еден.

Ви ги претставуваме најдобрите 10 според филмските критичари на „BBC“ Николас Барбер и Керин Џејмс, погледнете…

Da 5 Bloods

The Personal History of David Copperfield

Never Rarely Sometimes Always

The Hunt

Bacurau

The Assistant

Emma

The Vast of Night

The Painter and the Thief

The True History of The Kelly Gang

Прочитајте и...  Илјадници луѓе во Чиле насилно ја одбележаа годишнината од крвавите протести, пламени јазици ги голтаа црквите (ФОТО/ВИДЕО)

Поврзани вести

Во Словенија од утре полициски час, забрана за организирање свадби и крштевки

Илинка Иљоска

ПССЕ жали за повлекувањето на Русија од трилатералните разговори за уривањето на малезискиот авион

Илинка Иљоска

Во Италија задолжителна апликација за следење на заразените од ковид-19

Илинка Иљоска

Илјадници луѓе во Чиле насилно ја одбележаа годишнината од крвавите протести, пламени јазици ги голтаа црквите (ФОТО/ВИДЕО)

Илинка Иљоска

Човекот кој Америка ја ставил на четири тркала, неговиот автомобил чинел помалку од една просечна плата!

Слободен печат

Акција „метла“ во Приштина, Хоти отпушти директори на косовската полиција, царина и даночна управа

Илинка Иљоска

Остави Коментар