НЕ ОТКРИВАЈТЕ ГИ ПРЕД ПРИЈАТЕЛИТЕ: Овие нешта треба да останат меѓу вас и партнерот

Многу од нас имаат навика да споделуваат информации со пријателите за проблемите дома, па некогаш и претеруваме со тоа.

Довербата меѓу пријателите секако е важна и сосема нормална, а особено е корисна кога имаме некој проблем.

Меѓутоа, постојат и неколку теми за кои не треба да се „отвораме“ пред пријателите, а се поврзани со врската или бракот:

Мислите дека партнерот се однесува како будала

Дури и кога нè нервира со своето однесување, треба да изброиме до 10 и да одолееме да го нарекуваме својот партнер со исмевачки и погрдни имиња пред пријателите. Можеби вие го кажувате тоа во афект, но другите памтат и може некој ден да го кажат тоа.

Прочитајте и...  Дневен хороскоп за 06.06.2020: Погледнете каков ден ве очекува!

Колкави ви се примањата

Податокот за заедничкиот буџет не треба да е тема на разговор, исто како и поединечните примања. Така ризикувате да бидете неправедно проценети на еден или друг начин, пријателите да се чувствуваат помали од вас или пак, да мислат дека се над вас.

Кои ваши пријатели партнерот не ги сака

Врската или бракот не треба да ве одделат од пријателите. Ако некој ваш пријател не го сака вашиот партнер, или пак партнерот нема добро мислење за некои од пријателите, не го кажувајте тоа. Ни едниот ни другиот не заслужиле да има нетрпеливост поради тоа.

Детали од спалната соба

Мал е бројот на пријатели со кои можете да ги споделите овие информации, но уште подобро би било кога би ги задржале за себе.

Прочитајте и...  Овие цвеќиња во домот носат љубов, пари и среќа

Колкави ви се долговите

Секој пар кој живее заедно има заеднички трошоци и некогаш и долгови и кредити. Без разлика какви и да се финансиските проблеми, не образложувајте ги пред пријателите.

Со кого би спиеле

Нормално е да имате сексуални фантазии, но чувајте си ги за себе, бидејќи ако еднаш излезат од вас, лесно може да стигнат до ушите на партнерот.

Проблеми во креветот кои се јавуваат буквално во секоја љубовна врска

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

Трамп: Земам хидроксихлорокин како превентива

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат