Научниците објаснија какви се мажите кои им испраќаат слика од својот полов орган на жените - Слободен печат

Научниците објаснија какви се мажите кои им испраќаат слика од својот полов орган на жените

Најновото истражување покажа какви мажи се оние кои на жените им испраќаат фотографии од својот полов орган.

Мажите кои се подготвени да им испратат фотографија од својот пенис на жените кои им се допаѓаат или се нарцисоидни или се сексисти, тврдат научниците.

Резултатите од студијата се објавени во магазинот „The Journal of Sex Research“ во која учествуваа 1.100 мажи, покажаа дека дури 48 проценти признале дека самоиницијативно испратиле слика од своите гениталии до понежниот пол.

Студијата истакна дека овие мажи покажале повисоко ниво на нарцизам и сексизам.

профимедиа

Нарцисоидните мажи имаат тенденција да си се восхитуваат на себе си често верувајќи дека тие се подобри од другите, па оттаму им е идејата да испратат такви фотографии, а нивниот сексизам е очигледен со овој потег бидејќи тие не покажуваат никакво почитување кон жените.

Прочитајте и...  „Викнете доктор“: Нивес Целзиус ги сликаше градите од птичја перспектива (ФОТО)

Научниците утврдија дека 82 проценти од мажите испраќаат такви фотографии за сексуално да ја возбудат личноста од другата страна. Со други зборови тие се сигурни дека жените ќе се возбудат кога ќе ја отворат нивната фотографија со гениталии. За жал, се испостави дека тоа во повеќето случаи не е така.

Прочитај повеќе

Австралиската Ким Кардишијан е помеѓу најпопуларните фитнес блогерки на светот (ФОТО)

Слободен печат

Шерон Озборн ја смени фризурата по која беше впечатлива! (ФОТО)

Слободен печат

Мишел Обама сподели фотографија од нејзината матура! (ФОТО)

Слободен печат

Кои се најопасните сексуални пози?

Слободен печат

Рита Ора со провокативна фотографија ги покажа новите тетоважи (ФОТО)

Слободен печат

Ирина Шајк ги распамети мажите околу неа со своето играње! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

тринаесет − пет =

Прочитај повеќе

Еден од омилените тајни агенти си пронајде нова професија (ФОТО)

Слободен печат

Џастин Тимберлејк проговори за траумите кои ги доживеа на почетокот од кариерата (ВИДЕО)

Слободен печат

Оливија Кулпо изгледа беспрекорно во трендот што ќе доминира летово! (ФОТО)

Слободен печат

Тито, Хитлер, Фројд и Сталин: Во иста година живееле во ист град!

Слободен печат

По 35 години решена мистеријата на плочата на Бајага, програмерите го дешифрираа записот (ВИДЕО)

Слободен печат

Хари и Меган својот син го одгледуваат како веган: Кралицата загрижена за здравјето на малиот Арчи

Слободен печат