3.9 C
Скопје

Наставничка во Росоманско позитивна на Ковид-19, во изолација шест колеги, 15 ученици и две други лица од персоналот

 Наставничка во росоманското село Сирково позитивна на Ковид-19 во изолација однесе шест колеги, 15 ученици и две други лица од персоналот, за МИА потврди доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог при кавадаречкиот Центар за јавно здравје.

Во изминатите 24 часа потврдени се 31 нов случај на коронавирус во Кавадарци и 8 во Неготино. Најстариот заболен е на возраст од 79 години, а две лица се хоспитализирани.

Прочитајте и...  Се градат монтажни болници во 16 града

Поврзани вести

ВИДЕО кое ги мобилизираше добрите луѓе: Учениците Мите и Катерина од село Стрновац ќе добијат компјутери за настава

Слободен печат

ВИДЕО: Филипче убедува дека изборите во Штип ќе бидат целосно безбедни по здравјето на граѓаните

Слободен печат

Опасностите и стапиците на градењето мултирасни демократии

Гидеон Рачман/Financial Times

Јованка Орлеанка: Небесните гласови ја воделе низ битките, а ја однеле и на клада, умрела како маченичка за да стане светица

Слободен Печат

Заев: Отворена е вратата за решавање на прашањата што се најдоа на патот на европските интеграции на Северна Македонија

Слободен печат

Заев: Ако некој мисли дека треба да бидам сменет, бујрум, во април имаме избори

Слободен печат

Остави Коментар