Нарко-галеб СПАСИ Швеѓанец – Полицијата тргнала да го уапси заради марихуана, ама клучниот доказ ИСЧЕЗНАЛ (ВИДЕО)

Маж од Шведска бил на сигурен пат да биде уапсен кога полицајци го фатиле со ќесичка марихуана, но во последен момент го спасил галеб кој ја собрал ќесичката и одлетал со нејзе.

Шведските полицајци биле на Гетеборшкиот фестивал и здогледале жена со џоинт во рака, па тргнале да ја уапсат.

Кога тргнале накај нејзе виделе маж кој побрзал да фрли ќесичка со марихуана, за да не го уапсат и него со нелегална дрога.

Во тој момент тие се упатиле накај него и тргнале да ја земат ќесичката. Галебот, меѓутоа ги надитрил и ја собрал ќесичката летајќи во далечините, на тој начин спасувајќи го мажот кој поминал без поголеми последици.

Сепак полицијата ја уапсила жената која во раката имала џоинт.

Прочитајте и...  Пронајдено телото на 16 годишното момче кое се удави во Преспанското езеро

Прочитај повеќе

Позната причината за експлозијата во Бејрут: 2.750 тони амониум нитрат биле складирани небезбедно цели шест години (ВИДЕО)

Слободен печат

Најголем процент на новозаболени се лица над 60 години, расте бројот на оздравени пациенти

Слободен печат

Силниот пожар кај Мартиг во јужна Франција принуди евакуација на околу 2.700 лица

Слободен печат

Oд синоќа на депонијата Русино се пропуштаат само камиони на гостиварски Комуналец

Слободен печат

Огромна трагедија: Во експлозијата во Бејрут загинаа над 100 лица, а повредени се повеќе од 4.000 (ГАЛЕРИЈА)

Слободен печат

Џонсон: Велика Британија е подготвена да обезбеди поддршка за Либан на секој можен начин

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Сестрите Прозорови” на театарот „Јордан Хаџи Константинов – Џинот” вечерва на „Охридско лето”

Слободен печат

Египетските пирамиди и Бурџ Калифа во боите на либанското знаме

Слободен печат

Со приватни тужби до заработеното

Соња Кириџиевска

Приходите во буџет забележаа раст, ревитализацијата на економијата со добра динамика

Слободен печат

Елементарна катастрофа: Од експлозијата во Бејрут загинаа најмалку 78 луѓе, 4.000 се повредени (ФОТО)

Слободен печат

Течат роковите за формирање Влада, лидерите на партиите фокусирани на преговори за ново парламентарно мнозинство

Слободен печат