Нападнато девојче во Гази Баба

Фото МВР

Во скопската полиција вчера е пријавено дека во угостителски објект на подрачје на Гази Баба по претходна расправија бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу С.Б.(56), М.Б.(30), Ѓ.Ц.(42) од една страна и С.П.(44) и малолетничка, од друга страна, сите од Скопје.

Видео на денот