НА ЛЕКАРИТЕ НЕ ИМ СЕ ВЕРУВА: Тринаесетгодишно девојче од Русија забременило од десетгодишно момче (ВИДЕО)

Дарија дури и не сака да слушне за абортус и тврди дека таа и Иван спиеле само еднаш кога тој бил сам дома.

Приказната за десетгодишниот Иван од Русија кој наводно ја забременил тринаесетгодишната Дарија го обиколи светот.

Лекарите велат дека тоа е невозможно, а бремената девојка се заколна дека немала друг партнер.

Двајцата, со дозвола од нивните родители, се појавија дури и на руската телевизија, каде Дарија рече дека се запознале пред една година и се заљубиле на прв поглед, и дека оттогаш се заедно. Тие тврдат дека се за вљубени и сакаат да го задржат бебето.

Лекарите, сепак, се сомневаат дека тоа е можно.

– Ги проверивме наодите три пати за да не може да има грешка. Тој нема половни клетки. Се уште е дете. Тој дури нема тестостерон и неговите сексуални органи сè уште се во фаза на развој. Сè уште не достигнал пубертет, така што има многу неодговорени прашања”, тврди урологот Евгениј Греков.

Прочитајте и...  Спасовски апелира да се пласираат вистински информации за коронавирусот

Дарија дури и не сака да слушне за абортус и тврди дека таа и Иван спиеле само еднаш кога тој бил сам дома.

– Откако го сторивме тоа, се засрамивме, па се скривме под кебињата, рече таа.

Набргу почнала да чувствува мачнотија, а кога мајка и ја однела на лекар, се открило дека е бремена. Малиот Иван вели дека не се сомнева дека бебето е негово.

– Дарија никогаш не била со друг, сигурен сум во тоа. Јас сум таткото на нејзиното бебе, рече тој.

Прочитај повеќе

Филипче: Пациентката со коронавирус е во добра состојба, идентификувани се и другите патници во комбето

Слободен печат

Нови конфликти меѓу полицијата и локалното население во Лезбос

Слободен печат

Филипче: Нема простор за паника, нема потреба за снабдување со залихи

Слободен печат

Џеф Безос секогаш ги поставува овие три прашања кога вработува нови работници

Слободен печат

Прес-конференција на министерот Филипче (ВО ЖИВО)

Слободен печат

Србија: Почнува исплата на девизни заштеди на поранешните штедачи на СФРЈ

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Романскиот претседател го назначи Читу за мандатор на преодната влада

Слободен печат

Путин прифати на 22 април да се гласа на референдумот за уставни измени

МИА Агенција

Стотина гости во хотел во Шпанија остануваат во изолација поради коронавирусот

Слободен печат

Детската клиника во Скопје ги забрани посетите на малите пациенти

Слободен печат

Дали демократските конкуренти и Трамп ја лоцираа „слабата точка“ на Сандерс?

Слободен печат

Ципрас: Не можеш да бараш солидарност од ЕУ, а да не покажуваш солидарност и поддршка кон грчките острови

Слободен печат