Мотоциклист повреден на патот Радовиш-Штип

П.Д. (43) од Гевгелија вчера е тешко повреден откако на патот Радовиш-Штип откако со својот мотоцикл „кавасаки нинџа“ се судри со трактор „ИМТ 539“ управуван од Б.Т. (59) од село Дамјан.

Увид на местото на незгодата извршила екипа на Полициска станица Радовиш.

 

Видео на денот