9 C
Скопје

Tag : патот

Хроника

Србин кај Градско и бегал на полицијата, па со возилото излетал од патот

Србин е уапсен на излезот кај Градско откако се обидел да изега од полицијата а во своето возило пренесеувал мигранти, по што излетал од патот...
Хроника

Повреден пешак на патот Пирок-Тетово

Вчера во 21.15 часот во СВР Тетово било пријавено дека на регионален пат Пирок -Тетово, кај с.Долно Палчиште, патничко моторно возило „фолксваген поло“ со тетовски...
Хроника

За три месеци 15 сообраќајки на патот Охрид – Кичево

Магистралниот патен правец Охрид – Кичево каде веќе пет години се изведуваат градежни работи за изградба на современ автопат, наместа е релативно слабо одбележан и обезбеден што...
Хроника

Еден загинат, двајца тешко повредени во сообраќајка на патот Охрид – Кичево

Еден загинат и двајца тешко повредени во тешка сообраќајна несреќа што вчера вечерта се случи на магистралниот патен правец Охрид – Кичево. До несреќата што...
Хроника

Загина пешак на патот кај селото Велешта

МИА Агенција
Пешак загина синоќа во сообраќајна незгода на регионалниот пат Струга – Дебар, кај струшкото село Велешта. СВР Охрид денеска соопшти дека незгодата се случила околу...
Вести Хроника

Тешка несреќа во крушевско, автомобил излетал од патот

Млад битолчанец се здобил со тешки телесни повреди откако со автомобилот изледтал од патот. Вчера во 20:55 часот било пријавено дека на локалниот пат село...
Хроника

Загина пешак на патот Струга – Ќафасан

МИА Агенција
Педесет и двегодишен пешак од Струга загинал во сообраќајна незгода, откако во него удрило мотороно возило во близина на индустриската зона во Струга. СВР Охрид...
Вести Македонија Слајдер

Едно лице почина во сообраќајка на патот Прилеп-Битола

Едно лице починало вчера во сообраќајна незгода на патот Прилеп-Битола, соопшти МВР. – Вчера во 11:15 часот било пријавено дека на патот Прилеп-Битола, пред клучка...
Вести Македонија

Се асфалтира патот Галичник-Маврово, сообраќајот во прекин

МИА Агенција
ЈП Македонија пат подружница Скопје почнувајќи од денеска ќе изведува градежни работи на пат (асфалтирање) на регионален пат Р-2238 село Галичник – Маврово. Од АМСМ...
Хроника

Загина совозач на патот Велес-Прилеп

Момче загинало во сообраќајна несреќа која се случила на регионалниот пат Велес-Прилеп. Вчера во 22.30, во атар на село Присад, прилепско, возило „фолксваген голф” управуван...