33.8 C
Скопје

Повреден пешак на патот Пирок-Тетово

Вчера во 21.15 часот во СВР Тетово било пријавено дека на регионален пат Пирок -Тетово, кај с.Долно Палчиште, патничко моторно возило „фолксваген поло“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од Д.Џ.(48) од Тетово, удрило во пешакот С.Г.(78) од с.Ново Село, тетовско, соопштија од МВР.

Во незгодата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничкиот центар Тетово.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Тетово.

Поврзани вести

Тетовец телефонски барал пари од српски државјани за наводни сообраќајки во кои загинале нивни блиски

Во Скопје вчера казнети 241 возачи

Слободен печат

106 санкционирани возачи во Сарај

Слободен печат

Тешка сообраќајка кај „Скопјанка“ утринава- се судрија комбе и автомобил

Слободен печат

Осуммина Турци натепале тројца во Центар

Слободен печат

Во Аеродром гореше „пасат“

Слободен печат

Остави Коментар